Stratil som kľúče – čo mám robiť?

Stratil som kľúče – čo mám robiť?

Nenájde sa snáď nikto, komu by sa to ešte nestalo – šmátranie vo vreckách a kabelkách je márne, dvere sú zamknuté a vaše kľúče sú niekde v nenávratne. Ako sa zariadiť, keď stratíme kľúče od domu, alebo bytu? Šesť rýchlych rád ako postupovať pri strate kľúčov.

Stručné rady sme pripravili v spolupráci s Danielom Gregorom zo spoločnosti ASSA ABLOY, ktorá vyrába bezpečnostné zámky pod známou značkou FAB.

1, Nepodliehajte panike

Dvere, ktoré vám z nenazdania prestali hovoriť „pane“ sú nepríjemnou záležitosťou a iste si vyslúžia nie jeden šťavnatý komentár, ale nie je potrebné hneď prepadať panike a hľadať zámočníka. Je možné, že kľúče sú jednoducho len niekde zabudnuté, skrývajú sa v temných kútoch kabeliek, alebo sa povaľujú tam, kde ste ich naposledy odložili. Skúste sa porozhliadnuť po miestach, kde ste kľúče mohli odložiť, prípadne si skúste spomenúť, kedy ste ich mali naposledy v ruke.

2, Možno ich našiel niekto iný…

Pokiaľ všetko hľadanie zlyhá, ešte stále je možné sa spoľahnúť na ľudskú poctivosť. Skúste sa spýtať na oddelení strát a nálezov na príslušnom magistráte, alebo obecnom úrade. Pokiaľ ste cestovali hromadnou dopravou, informujte sa na stanici, alebo v sídle dopravcu. Ak ale ste aj tak presvedčení, že vaše kľúče niekto ukradol, neváhajte a nahláste to na najbližšej policajnej stanici.

Pokračovanie nájdete tu